Roomvitro.com

Website for aspiring parents

6 months ago  

Dofinansowanie zabiegów in vitro w Polsce od czerwca 2024 r.To jest chyba dobra wiadomość!
Minister zdrowia Izabela Leszczyna podczas konferencji prasowej poinformowała, że na realizację programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przewidziano w budżecie państwa 500 mln zł.

Minister zdrowia podczas konferencji "Tak Dla Invitro" przekazała dobre informacje.

- Mamy ustawę o in vitro podpisaną przez Prezydenta RP i mamy pieniądze. We wtorek (19 grudnia) Rada Ministrów przyjęła budżet. W rezerwie celowej przewidziane jest 500 mln zł na leczenie niepłodności procedurą zapłodnienia pozaustrojowego.

Minister poinformowała, że został złożony wniosek do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji o wycenę procedury.

- Powołujemy zespół ekspertów złożony z lekarzy i bioetyków, który opracuje program. Chcemy, żeby program ruszył od 1 czerwca 2024 r. - wyjaśniła minister.

- Trudno byłoby sobie wyobrazić lepszy prezent na Dzień Dziecka. Będziemy liczyć te ciąże, a później urodzone dzieci. 1 czerwca w wielu polskich rodzinach rozpocznie się bardzo szczęśliwy czas – podkreśliła Małgorzata Rozenek-Majdan reprezentująca środowiska związane z ustawą.

Posłanka Agnieszka Pomaska przypomniała, jak dużo czasu kobiety poświęciły na zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy #TakDlaInVitro.

- Pół miliona Polek i Polaków podpisało się pod tym projektem. Nie ma on barw politycznych. Czekają na niego Ci, którzy mają problemy z płodnością, jak też pacjentki onkologiczne, dla których to jedyna szansa, żeby mieć dziecko – wskazała.

Wicemarszałek Sejmu RP Monika Wielichowska podkreśliła, że rodzicielstwo nie zawsze jest na wyciągnięcie ręki. Często droga do upragnionego macierzyństwa jest długa i kosztowna. A in vitro to nadzieja i szczęście.

źróło:https://www.gov.pl/web/zdrowie/dofinansowanie-zabiegow-in-vitro-od-1-czerwca-2024-r


- RoomVitro
Check stories
Created by: Roomvitro
6 months ago

To jest chyba dobra wiadomość! Minister zdrowia Izabela Leszczyna podczas konferencji prasowej poinformowała, że na realizację programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przewidziano w budżecie państwa 500 mln zł.

Read more
Created by: Roomvitro
3 years ago

Dla rodzin rozwód jest zawsze czymś, do czego pary podchodzą z niepokojem, nawet jeśli pragnienie rozstania jest silne. Rodzice w naturalny sposób martwią się o swoje dzieci i lamentują nad rozpadem rodziny. Jednak rozwód jest często nieunikniony i j...

Read more
Created by: Roomvitro
4 years ago

Ojcowie mogą zapewnić bezpieczne przywiązanie, wrażliwą zabawę i możliwości na całym świecie, które wspierają społeczne i emocjonalne uczenie się dzieci. Ojcowie są niezbędni dla rozwoju umiejętności społecznych dzieci, ich relacji z rówieśnikami i p...

Read more
Created by: Roomvitro
3 years ago

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nim pojawiają się wszystkie znane czynniki stresujące dla rozwiedzionych i oddzielonych rodzin. Święta przynoszą do domu myśl o spotkaniu jako rodzina. Często uważa się, że udany okres świąteczny oz...

Read more