Roomvitro.com

Website for aspiring parents

3 years ago  

Rodzicielstwo po rozwodzie: metoda na sukcesRodzicielstwo po rozwodzie i po rozwodzie może być frustrujące, zagmatwane i złożone. Jednak rodzice na całym świecie z powodzeniem radzą sobie z wyzwaniami wspólnego rodzicielstwa i wychowywania szczęśliwych, dobrze przystosowanych dzieci. Na skuteczność Twojego rodzica wpływa wiele czynników. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z głównych elementów metody udanego wspólnego rodzicielstwa przed i po rozwodzie.

Krok 1: Określ swoje intencje
Pozytywne nastawienie jest ważnym elementem sukcesu każdego rozwodu związanego z dzieckiem. Jeśli zależy ci na tym, aby rozwód był jak najbardziej pozytywnym doświadczeniem dla dzieci, które kochasz, jesteś na dobrej drodze do sukcesu.

Jakie masz podejście do rozwodu? Zwróć uwagę na sposób, w jaki myślisz i mów o tym. Czy jesteś pełen negatywności? Czy spędzasz czas w stanie umysłu „ja biedny”? Czy spędzasz czas z innymi, którzy podzielają te myśli i uczucia? Jeśli tak, czas zmienić swoje nastawienie.

Rozwód skoncentrowany na dziecku nie jest tworzony z dnia na dzień - wymaga tygodni, miesięcy i lat uwagi na pozytywne rodzicielstwo. I nie martw się; nie ma znaczenia, jak długo byłeś rozwiedziony, nigdy nie jest za późno, aby zacząć. Wybory, których dokonasz dzisiaj, wpłyną na relacje, które będziesz mieć w rodzinie jutro i przez dziesięciolecia.

Krok 2: Napisz własną historię
Twoja rzeczywistość jest dokładnie taka, jaką postrzegasz. Więc jeśli myślisz, że to dobrze lub źle, będziesz miał rację. Twoje postrzeganie kształtuje historię, która jest Twoim życiem. Często zapominamy, że to my zdecydujemy, co stanie się w następnym rozdziale.

Jeśli myślisz o sobie jako o ofierze rozwodu, skoncentrujesz się na wszystkich rzeczach, które to potwierdzają.

Ale jeśli zdecydujesz się potraktować rozwód jako jedno z życiowych doświadczeń, z których możesz się uczyć, zyskasz wiele korzyści i wartości z rozwodu, bez względu na to, jak bolesny jest dla ciebie. Będziesz także mógł przyjąć odpowiedzialność za rolę, którą odegrałeś i być bardziej otwartym na różne sposoby życia, które przynoszą bardziej pozytywne rezultaty.

Niestety, to właśnie dzięki najtrudniejszym lekcjom życia często rozwijamy się i uczymy najwięcej. Jeśli nie podoba ci się historia, którą żyjesz, podejmij pozytywne kroki, aby zmienić swoje postrzeganie i napisać następny rozdział tak, jak chcesz.

Krok 3: Poszukaj srebrnej podszewki
Czasami życie zamyka drzwi, niezależnie od tego, czy chcesz je zamknąć, czy nie. Często tego potrzebujemy, ponieważ nie pójdziemy naprzód, chyba że będziemy do tego zmuszeni. Weź to, czego nauczyłeś się z tego bolesnego doświadczenia i wykorzystaj tę wiedzę, aby poprawić swój sposób życia. Możesz wyjść po drugiej stronie rozwodu silniejszy, mądrzejszy i szczęśliwszy.

Krok 4: Z szacunkiem współrodzic
Pokonanie rozwodu jest tylko początkiem drogi do rozwodu z centrum dziecka, jeśli jesteś rodzicem. Radzenie sobie z wyzwaniami związanymi z skuteczną komunikacją ze współrodzicem to obszar, nad którym będziesz musiał stale pracować. Jeśli potrafisz pamiętać o swoich dzieciach przy podejmowaniu decyzji związanych z ich dobrym samopoczuciem, to jesteś na dobrej drodze.

Ty i Twój były małżonek macie przed sobą całe życie wspólnego rodzicielstwa dzieci - więc warto zacząć od najlepszej możliwej postawy. Zacznij od rozwinięcia pełnej szacunku relacji współ-rodzicielstwa. Spróbuj pamiętać, że kocha drugiego rodzica Twojego dziecka. Traktuj swojego byłego z takim poziomem świadomości i godności w całej komunikacji, a jest bardziej prawdopodobne, że okaże ci ten sam szacunek i uprzejmość. Zmiany nie zawsze następują od razu, ale dzięki cierpliwości i wytrwałości wszystko może się poprawić i poprawi.

Krok 5: Czas odpuścić
Jeśli naprawdę chcesz odejść od rozwodu, musisz znaleźć sposób, aby uwolnić się od wszystkich negatywnych emocji, które dusiły się w środku. Należą do nich gniew, wina, niepokój, uraza, nienawiść i zazdrość. Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu, aby doświadczyć tych emocji. Poczuj ich; daj sobie przestrzeń, której potrzebujesz, by opłakiwać to, co straciłeś. Następnie podejmij świadomą decyzję o odpuszczeniu tego wszystkiego. Rób to dla dobra siebie i swoich dzieci - nie dla swojego byłego małżonka.

Negatywne emocje są zasadniczo złą energią i są przechowywane w pamięci komórkowej naszych ciał. Utkniesz w miejscu, którego doświadczenie jest bolesne, a przebywanie w pobliżu sprawia, że ​​czujesz się nieprzyjemny. W trosce o Ciebie, Twoje zdrowie i co najważniejsze - Twoje dzieci, zdecyduj się odpuścić. Zdecyduj się iść dalej. Nie jest to łatwe, ale alternatywą jest dalsze życie w bólu. Zadaj sobie pytanie, co wolisz?

Krok 6: Czas wybaczyć
Następnym ważnym krokiem po uwolnieniu się od negatywnych emocji jest wybaczenie. Zacznij od wybaczenia sobie. Wybacz wszelkie zauważone błędy, które mogłeś popełnić podczas małżeństwa lub rozwodu. Przebacz wszelkie złe decyzje, które według Ciebie podjęliście po drodze. Postrzegaj siebie jako osobę otwartą na zmiany i rozwój osobisty. Poczuj swoją wartość i naucz się naprawdę doceniać siebie.

Następnie najtrudniejsza część - wybaczenie swojemu byłemu. Nie oznacza to, że akceptujesz krzywdzące lub złe zachowanie. Oznacza to raczej, że idziesz naprzód i nie pozwalasz, by przeszłość już na ciebie wpływała.

Kiedy nie jesteśmy w stanie wybaczyć, wiąże nas to zranieniem i bólem oraz czyni nas nieszczęśliwymi. Przebaczenie ma moc uwolnienia szczęścia i wolności. Uwolnij się od bólu, niepewności i złości, które cię ograniczały.

Krok 7: Już czas!
Znajdowanie czasu dla siebie to jedna z najzdrowszych rzeczy, które możesz zrobić, aby stworzyć pozytywne nastawienie. To naprawdę się opłaca. Pomyśl o odkrywaniu nowych możliwości, które Cię ekscytują. Realizuj nowe hobby. Weź udział w zajęciach jogi lub medytacji. Zostań wolontariuszem w schronisku dla zwierząt. Rozpocznij nowe przedsięwzięcie, które Cię interesuje. Spędzaj czas na łonie natury. Ćwicz tak często, jak to możliwe. Jedz zdrową, zbilansowaną dietę. Podaruj sobie masaż lub zabieg na twarz. Rozkoszuj się, kiedy możesz.

Kiedy troszczysz się o siebie, możesz poświęcić swoim dzieciom całkowitą uwagę, kiedy jesteś z nimi. Podczas rozwodu i po nim Twoje dzieci potrzebują Cię bardziej niż kiedykolwiek. Nie możesz być przy nich, jeśli czujesz się wyczerpany i jeśli nie jesteś tam dla siebie. To wszystko jest częścią filozofii rozwodów skoncentrowanych na dziecku i działa, jeśli odegrasz swoją rolę.

Zrób najlepiej jak potrafisz. Bądź najlepszym rodzicem, jakim możesz być. Bierz każdy dzień tak, jak nadchodzi i bądź obecny. Poproś o pomoc, jeśli jej potrzebujesz. Nie czuj się zawstydzony ani zawstydzony. Nie jesteś sam i cała pomoc, której potrzebujesz, jest dla ciebie. Musisz tylko zapytać.

Krok 8: Zminimalizuj konflikt
Rozwiedzeni rodzice czasami nieuchronnie się ze sobą nie zgadzają. Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na zbudowanie relacji rodzicielskiej opartej na współpracy. Rozwiń dobre umiejętności komunikacyjne, a zmniejszysz wynikające z tego szkody.

Kiedy pojawia się konflikt ze współ-rodzicem, bądź dobrym słuchaczem. Większość nieporozumień wynika z niezrozumienia lub błędnej interpretacji. Wyjaśnij, co usłyszałeś, aby upewnić się, że była to zamierzona wiadomość. Często jeden z was zakładał, że to błąd. Może to spowodować zranienie uczuć, wywołać niepotrzebną złość i zdenerwowanie.

Parafrazowanie tego, co myślisz, że powiedzieli, i prośba o wyjaśnienie to dobry nawyk. Przeproś, jeśli się mylisz. Zrozum, jeśli drugi rodzic popełnił błąd. Staraj się nie wyciągać pochopnych wniosków i staraj się komunikować w sposób nieobronny.

Poszukaj tego środka, z którym oboje możecie żyć. Nie próbuj „wygrywać” dyskusji lub aktualnego problemu. Zgódź się nie zgodzić, jeśli musisz. Naucz się iść dalej.

Krok bonusowy: wznieś się wyżej
„Każdy związek potrzebuje bohatera”. Bądź tym, który może przyspieszyć i spojrzeć poza satysfakcję z posiadania racji lub stania na swoim. Czemu? Ponieważ w najlepszym interesie Twoich dzieci jest maksymalne zminimalizowanie konfliktu. To nie znaczy, że zostaniesz podchodzony. Walcz o to, co jest dla Ciebie ważne. Ale jeśli kompromis nie zaszkodzi ogólnemu samopoczuciu Twoich dzieci, zastanów się, czy możesz sobie odpuścić. Nie chodzi o to, kto ma „rację”. Chodzi o to, aby być najlepszym rodzicem dla dzieci, które kochasz.

Jeśli musisz zająć stanowisko, uważaj na wybrany język. Staraj się unikać poniżeń typu „A nie mówiłem”. Przedstaw swoje uwagi, wyrażając swoje uczucia i używając języka „ja”. Unikaj języka „ty” i staraj się nie być nieczułym lub obraźliwym. Potrzeba dojrzałego, świadomego siebie dorosłego, aby wznieść się ponad konflikt w trakcie jego trwania. Staraj się być tą osobą. Bądź katalizatorem do dawania właściwego przykładu. W miarę dorastania dzieci będą pamiętać, kto sprawił, że czuły się bezpieczne, chronione i kochane. Docenią cię za to. Poczekaj i zobacz!


- RoomVitro
Check stories
Created by: Roomvitro
4 years ago

Szwedzkie badanie przeprowadzone na 807 10–18-letnich dzieciach rodziców w separacji wykazało, że kiedy rodzice dzielili się opieką fizyczną, dzieci były o 8,5% mniej narażone na wysokie poziomy stresu. Ustalenie to miało miejsce nawet przy kontrolow...

Read more
Created by: Roomvitro
3 years ago

Lato dla rozwiedzionych i żyjących w separacji rodziców może być trudnym okresem do zarządzania ustaleniami dotyczącymi opieki nad dzieckiem. Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, teraz jest świetny czas na omówienie planu współrodzicielstwa...

Read more
Created by: Roomvitro
4 years ago

Nowoczesna rodzina Są przyjaciółmi, znajomymi, a czasem nawet nieznajomymi, którzy niekoniecznie są w relacji romantycznej, ale jednoczą się, by wychować dziecko. Coraz więcej osób decyduje się na partnerstwo ze współmałżonkiem, aby założyć rodzin...

Read more
Created by: Roomvitro
3 years ago

Rozwód to skomplikowany proces. Rzeczywiście, konieczność wietrzenia brudnej bielizny, przydzielania aktywów i oddzielenia się od kogoś, z kim planowałeś być na zawsze, jest często zbyt dużym urazem, aby można było go znieść. Co więcej, problemy te p...

Read more