Roomvitro.com

Website for aspiring parents

2 years ago  

Współrodzicielstwo z byłym: jak wyznaczać graniceRozwód to skomplikowany proces. Rzeczywiście, konieczność wietrzenia brudnej bielizny, przydzielania aktywów i oddzielenia się od kogoś, z kim planowałeś być na zawsze, jest często zbyt dużym urazem, aby można było go znieść. Co więcej, problemy te prawie zawsze nasilają się, gdy w grę wchodzą dzieci. Granice są przekroczone, uczucia są zranione, a na końcu możesz stać naprzeciw kogoś, kogo chciałbyś nigdy nie poznać. Biorąc pod uwagę wiele zawirowań i zwrotów akcji całego postępowania sądowego, wylądowanie w miejscu, w którym ty i twój były możecie polubownie zostać współrodzicem, jest prawie wszystkim, na co można mieć nadzieję. Biorąc to pod uwagę, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami od naszych prawników rodzinnych, aby dowiedzieć się, jak ustalić odpowiednie granice ze swoim byłym, aby zapewnić przyjemniejsze doświadczenie współrodziców.

Rozmowy telefoniczne
Zacznijmy od początku, prawie nie ma możliwości nawiązania z kimś poważnej relacji, jeśli nie możesz nawet przeprowadzić prostej rozmowy. Oznacza to, że prawdopodobnie będzie mnóstwo przypadków, w których nie będziesz chciał rozmawiać ze swoim byłym. Niemniej jednak bardzo ważne jest, aby móc zachować otwartą linię komunikacji ze względu na dzieci. Dlatego najlepszym sposobem postępowania może być ograniczenie rozmowy tylko do tego, co istotne. Na przykład, Twój były zdecydowanie zasługuje na to, aby wiedzieć, że Twoje dziecko jest chore lub miało wypadek w szkole. Jednak nie muszą wiedzieć, co o tym myślisz, ani nie potrzebują przypomnień o rzeczach, które mogły popełnić w przeszłości. Po prostu zachowaj prostotę i zakończ rozmowę tak szybko, jak to możliwe!

Odbieranie i Podrzucanie
Kolejną kwestią, którą należy się zająć, jest odbieranie / podrzucanie dzieci. Chociaż może się to wydawać najmniejszym z Twoich zmartwień, z pewnością powinieneś poświęcić temu dużo uwagi. Pomimo przekonania siebie, że już dawno ruszyłeś naprzód, stare emocje mogą i wyjdą na powierzchnię na sam widok twojego byłego. Sprzeczki przed dziećmi są zarówno traumatyczne, jak i niewłaściwe i należy ich za wszelką cenę unikać. Bez względu na problem, odłóż go na bok, aby zająć się nim, gdy dzieci nie ma w pobliżu. W rzeczywistości możesz zgodzić się na rozmowę o osobistych sprawach za pośrednictwem narzędzia komunikacji współrodziców, wyłącznie e-mailem lub SMS-em.

Nowe zainteresowania miłosne
Ten typ jest zwykle trochę lepki ... Bez względu na twój wiek lub historię, prawdopodobne zdarzenie, że ty i / lub twój były znajdziecie co najmniej jedną nową miłość, jest bardzo realną możliwością. Wynika to w dużej mierze z faktu, że zepsuta jednostka zazwyczaj pozostawia pustkę w sercach wszystkich zaangażowanych stron. Szczerze mówiąc, jeśli twój były ruszył do przodu jako pierwszy, jest bardzo mało prawdopodobne, że polubisz jego nowego partnera (przynajmniej na początku). Najlepszy sposób działania? Miej jak najmniej interakcji z tą osobą. A jeśli to ty ruszasz jako pierwsza, nie próbuj wymuszać związku między nową miłością a byłym. Te rzeczy zawsze wymagają czasu i jeśli ta osoba jest kimś, kto planuje przebywać w pobliżu, prawdopodobnie to się uda, a jeśli nie, to w zasadzie nie ma to znaczenia. Próba zmuszenia swojego byłego do zaakceptowania nowego związku przyniesie tylko więcej szkody niż pożytku. Zamiast tego zrozum, że jest to trudna sytuacja dla wszystkich i postępuj z nią ostrożnie.

Przeprowadzka
Dla każdego, kto ma dzieci z byłym, przeniesienie jest głównym źródłem zamieszania. W szczególności kwestia tego, kto będzie zatrzymywał dzieci (zwłaszcza jeśli masz wspólną opiekę), spowodowała wiele zamieszania, a nawet doprowadziła wielu do popełnienia naruszeń, a nawet poważnych przestępstw, próbując uciszyć przeciwnego partnera. Biorąc to pod uwagę, jedynym sposobem na kontynuację jest szanowanie uczuć swojego byłego, bez względu na to, czy jesteś tym, który się porusza, czy pozostaje. Często zdarza się, że źle reagujesz na to, że twoje dzieci są od ciebie odsyłane. Dlatego powinno być jasne, że zawsze będą one mile widzianą częścią życia dzieci, bez względu na to, gdzie zdecydujesz się mieszkać.

Ogólnie rzecz biorąc, rozwód to dosłowna śmierć związku. Chociaż jest to smutne i pełne smutku, nie ma absolutnie żadnego powodu, dla którego nie moglibyście razem pracować nad wychowaniem szczęśliwych, dobrze przystosowanych dzieci.


- RoomVitro
Check stories
Created by: Roomvitro
3 years ago

Ojcowie mogą zapewnić bezpieczne przywiązanie, wrażliwą zabawę i możliwości na całym świecie, które wspierają społeczne i emocjonalne uczenie się dzieci. Ojcowie są niezbędni dla rozwoju umiejętności społecznych dzieci, ich relacji z rówieśnikami i p...

Read more
Created by: Roomvitro
2 years ago

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nim pojawiają się wszystkie znane czynniki stresujące dla rozwiedzionych i oddzielonych rodzin. Święta przynoszą do domu myśl o spotkaniu jako rodzina. Często uważa się, że udany okres świąteczny oz...

Read more
Created by: Roomvitro
3 years ago

Czy dzieci naprawdę korzystają ze wspólnego rodzicielstwa po rozwodzie? Eksperci twierdzą, że tak: wykazało to ponad 50 ostatnich badań. W 2017 r. 12 globalnych ekspertów i badaczy zajmujących się rozwodem i rodzicielstwem po separacji dzieliło platf...

Read more
Created by: Roomvitro
3 years ago

Zdecydowałeś, że chcesz być współrodzicem, ale jak znaleźć właściwą osobę, z którą można urodzić dziecko? Wiele osób chce znaleźć kogoś jako współrodzica, ale zastanawiam się jakie cechy są dla nich naprawdę ważne. Może nie jest to tak trudne i stre...

Read more