Roomvitro.com

Website for aspiring parents

3 years ago  

Pomaganie dzieciom przetrwać rozwódJeśli jesteś rodzicem i podjąłeś trudną decyzję o rozstaniu, najprawdopodobniej nadrzędnym problemem jest to, jak wpłynie to na dzieci? A jak zamierzasz im powiedzieć? Jako rodzice w naturalny sposób chcemy chronić nasze dzieci przed bólem i cierpieniem. Jest to niezwykle stresujący okres w Twoim życiu, który jest niezwykle denerwujący zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich dzieci. Chociaż nie możesz kontrolować swojego samopoczucia, możesz podjąć pozytywną decyzję, jak sobie z tym poradzić w sposób, który pomoże Twoim dzieciom w pozytywnym przystosowaniu się do separacji.

Kiedy dziecko słyszy o separacji lub rozwodzie rodziców, często zakłada, że ​​zrobiło coś złego i że jest to w jakiś sposób ich wina. Badania pokazują, że w tym czasie dzieci najbardziej potrzebują usłyszeć, że ich rodzice zawsze będą je kochać; że sytuacja może się poprawić, jeśli walka ustanie i że nadal będą mieli dwoje kochających rodziców w swoim życiu.

Siadanie i mówienie dzieciom to jedna z najtrudniejszych i najbardziej bolesnych części rozstania. Są przestraszeni, zdezorientowani i zdenerwowani i będą szukać u Ciebie pewności, że na końcu wszystko będzie dobrze. Zawsze najlepiej będzie, jeśli razem powiecie dzieciom. Muszą wiedzieć, że chociaż życie rodzinne będzie wyglądać zupełnie inaczej, oboje będziecie ich kochać, opiekować się nimi i chronić. Naprawdę muszą usłyszeć, że to nic, co zrobili i że nikt nie myśli, że spowodowali separację. Powiedz im, jak bardzo ich kochacie i że to się nigdy nie zmieni.

Zanim zaczniesz rozmowę ze swoimi dziećmi, naprawdę ważne jest, aby mieć jasny obraz tego, jak będzie wyglądało ich życie. W idealnej sytuacji ustalisz, jak będzie wyglądał harmonogram współrodziców, aby pomóc im zrozumieć, jakie będą ich warunki mieszkaniowe. Nie musi to być ten sam harmonogram na zawsze, ale dla dzieci pomocne jest dostosowanie się, jeśli wiedzą, kiedy zobaczą każdego rodzica i gdzie będą spać. To dla nich bardzo pocieszające. Upewnij się, że rozwiążesz wszelkie obawy, jakie mogą mieć odnośnie ich przyjaciół, szkoły, zajęć, zabawek i rzeczy osobistych. Upewnij się, że Twoje dzieci wiedzą, że dobrze jest rozmawiać o swoich uczuciach i zachęcaj je do wyrażania tego w dowolny sposób - możesz być szalony!

Istnieje wiele praktycznych sposobów pomagania dzieciom w przystosowaniu się do separacji. Struktura jest niezwykle ważna w okresie przejściowym. O ile tylko możesz, przestrzeganie codziennych zajęć, szkoły, zajęć i regularnych dat zabaw może naprawdę pomóc dzieciom w przystosowaniu się. Dzieci rozwijają się w stabilnej, przewidywalnej rutynie, więc jeśli możesz zachować jak najwięcej konsekwencji, Twoje dzieci będą czuły się bezpieczniej. Co najważniejsze, staraj się nie kłócić ani nie walczyć z drugim rodzicem na oczach dzieci. Jedną z nielicznych korzyści, jakie dzieci mogą wyraźnie zrozumieć, jeśli chodzi o separację rodziców, jest to, że nie będą musiały cały czas słuchać ich rodziców.

Badania pokazują, że w najlepszym interesie dziecka jest utrzymywanie bliskich, pełnych miłości i ciągłych relacji z obojgiem rodziców, kiedy tylko jest to możliwe. Ostatnie badania pokazują, że może to znacznie zwiększyć ich szanse na pomyślny rozwód bez żadnych długoterminowych problemów emocjonalnych, społecznych lub akademickich. Oznacza to również, że dzieci nie muszą martwić się wyborem strony lub martwić się, dlaczego drugi rodzic nie kocha ich na tyle, aby być w ich życiu.

Kiedy próbujesz uporządkować swój czas na rodzicielstwo, warto zacząć od ustalenia planu wychowawczego. Przedstawi ona Twoje ustalenia dotyczące rodzicielstwa i podjęte przez Ciebie decyzje dotyczące opieki nad dziećmi. Obejmuje to takie kwestie, jak planowany sposób komunikowania się z drugim rodzicem, sposób, w jaki każdy rodzic będzie spędzał czas z dziećmi i jak zgadzasz się podejmować ważne decyzje dotyczące sposobu wychowywania dzieci.

Dzieci radzą sobie najlepiej, gdy rodzice mogą nawiązać współpracę i pełne szacunku relacje. Jednak rodzicom może być niezwykle trudno przejść do tego nowego typu związku i pozostawić za sobą całą krzywdę i urazę, którą odczuwają. Jak więc przejść od intymnego związku małżeńskiego do związku biznesowego, skupionego wyraźnie na dzieciach?

Pierwszym krokiem jest oddzielenie poprzedniej roli partnera od bieżącej roli rodzica. Mimo że związek się kończy, na zawsze będziecie razem rodzicami. Musisz ustalić nowe granice ze swoim byłym partnerem i skupić się wyłącznie na potrzebach swoich dzieci. To naprawdę pomocne, jeśli możesz skupić się na swoich sukcesach jako rodziców i na tym, co razem zrobiliście dobrze. Następnie możesz wykorzystać te mocne strony jako podstawę do budowania. Traktuj współrodzica jak partnera biznesowego - tam, gdzie firma wychowuje zdrowe, szczęśliwe dzieci.

Komunikując się ze współrodzicem, staraj się, aby sprawy były biznesowe, celowe i skoncentrowane na dziecku. najwyraźniej pomaga ci komunikować się w jasny, profesjonalny sposób i stawiać dzieci na pierwszym miejscu. Dzieci czerpią korzyści z rodziców, którzy minimalizują konflikt po separacji. Zmniejszając konflikty i łagodząc błędne interpretacje i emocje, pozornie pomaga rodzicom łatwiej przejść do związku biznesowego. W rzeczywistości rodzice zaangażowani w badanie jakościowe przeprowadzone przez Uniwersytety skutecznie mogą ułatwić współrodzicielstwo, co z kolei powoduje mniejszy stres dla dzieci.

Rozwód zmienia rodziny, ale nie kończy Twojego zaangażowania w sprawy dzieci. Jest to zagmatwany i emocjonalny czas dla wszystkich zaangażowanych. Poświęć trochę czasu na znalezienie rozwiązania, które będzie najlepsze dla Twojej rodziny, i jako partnerzy biznesowi dokonaj inwestycji koniecznych do zapewnienia pozytywnego wyniku dla swoich dzieci.


- RoomVitro
Check stories
Created by: Roomvitro
4 years ago

Badania neuronauki i biologii ojcostwa wykazały, że idea, że ​​kobiety są „głównymi opiekunami”, odpowiedzialnymi wyłącznie za opiekę i opiekę, ogranicza nasze rozumienie ludzkiej opieki i rozwoju dziecka. Badając biologię i neurobiologię ojcostwa, b...

Read more
Created by: Roomvitro
3 years ago

Dla rodzin rozwód jest zawsze czymś, do czego pary podchodzą z niepokojem, nawet jeśli pragnienie rozstania jest silne. Rodzice w naturalny sposób martwią się o swoje dzieci i lamentują nad rozpadem rodziny. Jednak rozwód jest często nieunikniony i j...

Read more
Created by: Roomvitro
4 years ago

Badania pokazują, że jakość rodzicielstwa obojga rodziców, z którymi dziecko żyje, wpływa na wyniki wspólnego sprawowania opieki - wyższa jakość rodzicielstwa wiąże się z mniejszą liczbą problemów dziecka. Dwa ostatnie badania z Arizona State Univer...

Read more
Created by: Roomvitro
3 years ago

Dzień Ojca to świetna okazja dla Twoich dzieci, aby okazać tacie wdzięczność i miłość. Jeśli niedawno rozwiodłeś się lub jesteś w separacji, świętowanie czegokolwiek o drugim rodzicu może być gorzką pigułką do przełknięcia. Ale to jeden z tych moment...

Read more