Roomvitro.com

Website for aspiring parents

3 years ago  

Dzieci i rozwód: skuteczne wskazówki dla rodzicówDla rodzin rozwód jest zawsze czymś, do czego pary podchodzą z niepokojem, nawet jeśli pragnienie rozstania jest silne. Rodzice w naturalny sposób martwią się o swoje dzieci i lamentują nad rozpadem rodziny. Jednak rozwód jest często nieunikniony i jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla pary. Jak donosiły ostatnio czasopisma, takie jak Scientific American, chociaż rozwód ma negatywny wpływ na dzieci; badania pokazują również, że skutki są zazwyczaj krótkotrwałe i nie trwają długo. Postępując zgodnie z wypróbowanymi i prawdziwymi wskazówkami oraz stosując najlepsze praktyki, rozwiedzeni rodzice mogą pomóc swoim dzieciom poradzić sobie z nową rzeczywistością. Rozwód to zmiana w dynamice rodziny, ale kiedy dzieci zrozumieją, że oboje ich rodzice będą nadal ich kochać i być przy nich,

Przyznaj, że każda sytuacja rozwodowa jest inna
W szczególności rozwód wpływa na rodziny i dzieci na różne sposoby. Kiedy rodzice szukają wskazówek, jak pomóc sobie i swoim dzieciom poradzić sobie z rozwodem, będą musieli wziąć pod uwagę własną osobowość i metody radzenia sobie. Na przykład niektóre dzieci są dość wrażliwe i mogą wymagać więcej wyjaśnień i większej uwagi. Inne dzieci mogą zareagować złością na poważną zmianę. Pomyśl o tym, jak Twoje dzieci radzą sobie ze zmianami, a znalezienie rozwiązań, które pomogą każdemu dziecku radzić sobie w szczególności z własnymi emocjami, może być dla Ciebie łatwiejsze.

Pracuj dalej dla pozytywności
Nie da się obejść faktu, że między rozwodzącymi się małżonkami często występuje wrogość i negatywne uczucia. Pamiętaj, że rozwód jest lekarstwem na złe małżeństwo. Pracuj nad tym, aby Twój związek jako rozwiedzionych dorosłych był lepszy niż w przypadku małżeństwa. Przede wszystkim, ze względu na dzieci, nie zgadzaj się na wrogi związek po ślubie. Nikt nie sugeruje, że jest to łatwe, ale staraj się poprawiać swoje relacje z rodzicami. Jeśli dojdzie do kłótni, nie rezygnuj z zawarcia rozejmu. To nie tylko pomoże twoim dzieciom radzić sobie, ale da im przykład - nigdy nie rezygnuj z dążenia do pozytywnego związku.

Przyjmij współrodzicielstwo
Chociaż ty i twój były małżonek nie jesteście już małżeństwem, oboje jesteście rodzicami i będziecie mieli przed sobą całe życie jako rodzic. Z pewnością, gdy twoje dzieci są nieletnie, będziesz musiał często łączyć się, aby wypracować czas dla rodziców lub wspólnie z rodzicami. Jeśli chodzi o twoje dzieci, nadal masz partnerstwo. Jeśli nie możesz zaakceptować koncepcji wspólnego rodzicielstwa, partnerstwo może się nie udać. Jeśli będziesz pracować nad tym, aby współrodzicielstwo odniosło sukces, przekonasz się, że wynik będzie bardziej pozytywny dla Ciebie i dzieci.

Nie stawiaj swoich dzieci pośrodku
Wiele rozwiedzionych osób może mówić do swoich dzieci takie rzeczy, jak „czy możesz uwierzyć swojej matce” lub „Nie wierzę, że twój ojciec tak powiedział”. W subtelny i rażący sposób możesz postawić swoje dzieci pośrodku, zmuszając je do wysłuchania Twojej skargi, tyrady lub negatywnej opinii (nawet jeśli jest to uzasadnione). Dzieci mogą czuć się zmuszone do stanięcia w tej czy innej sytuacji, zamiast po prostu czuć się jak dzieci kochane i pod opieką obojga rodziców. Staraj się nie wykorzystywać swoich dzieci jako tablic dźwiękowych, aby nie musiały odczuwać negatywnych emocji, które Ty też odczuwasz.

Szukaj pomocnych zasobów
Rozwód nie jest jednorazową transakcją. W rzeczywistości jest to bardziej proces. Co więcej, rozwód nie jest łatwy, podobnie jak wspólne rodzicielstwo. Jeśli ty i twój były macie problem z dzieleniem czasu lub zgodą co do swoich dzieci, poszukajcie alternatywnych rozwiązań swoich problemów. Na przykład skorzystaj z narzędzia takiego jak coparently, które zapewnia wygodną platformę do zarządzania napiętymi harmonogramami dzieci. pozornie pomaga w utrzymaniu relacji biznesowych i skupieniu się na dziecku. Niektórzy ludzie mogą potrzebować mediatora, podczas gdy inni mogą szukać doradcy, który przepracuje traumę rozwodu, aby mogli poczuć równowagę emocjonalną i pozytywne nastawienie do nowej sytuacji.

Spróbuj iść na kompromis
Sytuacje nieuchronnie pojawią się, gdy jeden rodzic będzie musiał poprosić drugiego o przysługę. „Czy mogę spędzić czas z dziećmi w ten weekend zamiast w następny?” Albo: „Czy nie miałbyś nic przeciwko, gdybym podrzucił dzieci godzinę wcześniej?” Nie zawsze można pójść na kompromis, ale jeśli możesz, to pomaga. Pomaga również w umacnianiu relacji współ-rodzicielstwa. Ponownie, trudno będzie pogodzić się z kimś, kto może cię denerwować lub doświadczać innych negatywnych emocji, ale możesz też potrzebować kompromisu. Kompromis to coś, o czym musisz pamiętać w miarę upływu czasu.

Nie zadawaj pytań
Oczywiście rodzice chcą wiedzieć, że ich dzieci czuły się dobrze i były bezpieczne, kiedy spędzały czas z drugim rodzicem; jednakże zadawanie zbyt szczegółowych pytań może nie być dobrym pomysłem - pytań o charakterze ciekawskim. „Co ty i mama robiliście wczoraj?” jest ok, ale „ile mama zarobiła w pracy w zeszłym tygodniu?” nie jest. Spróbuj zminimalizować osobiste pytania, które dotyczą tylko twojego byłego. Nie chcesz, aby Twoje dzieci czuły się jak pośrednik lub posłaniec.

Naucz się udostępniać
Dzielenie się osiągnięciami i zainteresowaniami swoich dzieci jest radosną częścią rodzicielstwa, a dzieci często chcą dzielić się tymi rzeczami z obojgiem rodziców w tym samym czasie. Na przykład, jakie to smutne dla dziecka, jeśli oboje rodzice nie mogą tam być, aby patrzeć, jak uderzają w homerun w tym samym czasie. Jeśli to możliwe, staraj się zarówno organizować gry, ceremonie wręczania nagród, jak i recitale taneczne. Nawet jeśli nie możesz usiąść razem, staraj się być razem w tych samych ważnych momentach i zachowuj się uprzejmie. Pomoże to twoim dzieciom zrozumieć, że oboje rodzice wciąż mogą być świadkami wszystkich wyjątkowych chwil w ich młodym życiu.

Pamiętaj, że nawet pary małżeńskie walczą o wspólne rodzicielstwo. Oczywiście współrodzicielstwo będzie miało swoje trudności. Pamiętaj, że wspólne rodzicielstwo działa, a Ty i Twój były możecie odnieść sukces. Zawsze pamiętaj, że jeśli ty i twój były nie macie ze sobą nic wspólnego, nadal będziecie dzielić niektóre z najważniejszych osób w swoim życiu. Już samo to sprawia, że ​​praca nad współrodzicami jest warta wysiłku. Pamiętaj też, że badania wskazują, że na dłuższą metę dzieciom będzie dobrze. Po prostu pracuj dalej ze współ-rodzicem najlepiej, jak potrafisz, a ty i twoje dzieci będziecie w porządku.


- RoomVitro
Check stories
Created by: Roomvitro
3 years ago

Rozwód to skomplikowany proces. Rzeczywiście, konieczność wietrzenia brudnej bielizny, przydzielania aktywów i oddzielenia się od kogoś, z kim planowałeś być na zawsze, jest często zbyt dużym urazem, aby można było go znieść. Co więcej, problemy te p...

Read more
Created by: Roomvitro
3 years ago

Lato dla rozwiedzionych i żyjących w separacji rodziców może być trudnym okresem do zarządzania ustaleniami dotyczącymi opieki nad dzieckiem. Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, teraz jest świetny czas na omówienie planu współrodzicielstwa...

Read more
Created by: Roomvitro
2 years ago

Wybór idealnego imienia dla dziecka może wydawać się trudną decyzją, zwłaszcza przy tak wielu dostępnych opcjach. Wybierz z naszej kolekcji imion dla chłopców i imion dla dziewczynek, które pozwolą Ci uzyskać konkretne imię, jakie chcesz, więc wybier...

Read more
Created by: Roomvitro
3 years ago

Dla rodzin rozwód jest zawsze czymś, do czego pary podchodzą z niepokojem, nawet jeśli pragnienie rozstania jest silne. Rodzice w naturalny sposób martwią się o swoje dzieci i lamentują nad rozpadem rodziny. Jednak rozwód jest często nieunikniony i j...

Read more