Roomvitro.com

Website for aspiring parents

3 years ago  

Współrodzicielstwo przez latoLato dla rozwiedzionych i żyjących w separacji rodziców może być trudnym okresem do zarządzania ustaleniami dotyczącymi opieki nad dzieckiem. Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, teraz jest świetny czas na omówienie planu współrodzicielstwa ze współ-rodzicem. Nawet najbardziej kompleksowe umowy dotyczące współrodzicielstwa będą prawdopodobnie wymagały pewnych dostosowań, gdy dzieci będą na wakacjach.

Kiedy dzieci chodzą do szkoły, rodziny mają zwykle ustalony grafik, z ustalonymi dniami wychowawczymi i przejściami. Ale latem ustalony harmonogram, który jest niezbędny, aby pomieścić szkołę i regularne zajęcia, nie jest konieczny. Dlatego dobrze jest porozmawiać z drugim rodzicem o planach na lato i jak najlepiej zorganizować czas dla rodziców.

Dzieci naprawdę nie mogą się doczekać lata. Po długim, ciężkim roku szkolnym nie mogą się doczekać spędzania dni na słońcu, zabawy z przyjaciółmi i dobrej zabawy. Aby Twoje dzieci miały beztroskie lato, wymaga starannego przemyślenia, planowania i elastyczności zarówno przez Ciebie, jak i Twój współrodzic. Oto kilka prostych wskazówek, które pozwolą każdemu na bezstresowe lato.

Planować naprzód
Najlepiej zacząć planowanie lata jak najwcześniej, aby uniknąć konfliktu związanego z terminami wakacji lub rodzinnymi spotkaniami. Zgódź się, jak zamierzasz podzielić czas. Opracuj harmonogram opieki, który będzie odpowiedni dla Ciebie i Twoich dzieci. Zawsze stawiaj swoje dzieci na pierwszym miejscu podczas uzgadniania letnich planów i pamiętaj, że jest to dla nich przyjemna pora roku, kiedy mogą odkrywać i tworzyć fantastyczne wspomnienia z dzieciństwa. Ponieważ lato jest długie, większość rozwiedzionych i żyjących w separacji rodziców zazwyczaj zgadza się na rozstanie i wspólne spędzanie lata. W przypadku starszych dzieci możesz nawet zdecydować się na podzielenie lata na pół. Dla młodszych dzieci dwutygodniowy urlop z jednym rodzicem to wystarczająco dużo czasu z jednym rodzicem, ale nie za długo, aby przebywać z dala od drugiego.

Często rodzice z dobrymi relacjami z rodzicami wolą unikać harmonogramów w miesiącach letnich, ale często może to powodować stres. Lepiej mieć dobrze zdefiniowany harmonogram, który zapewnia elastyczność, niż nie mieć go wcale. Będzie to również pomocne, jeśli chcesz zarezerwować wycieczkę z wyprzedzeniem. Po ustaleniu czasu na opiekę nad dzieckiem będziesz mieć większą elastyczność w planowaniu letnich planów.

Porozmawiaj z dziećmi
Ważne jest, aby podczas planowania wakacji rozmawiać z dziećmi, aby uwzględnić ich potrzeby i to, co chciałyby robić. Jest to szczególnie ważne w przypadku starszych dzieci. Zapytaj ich, co chcieliby robić tego lata. Pracuj ze swoim współ-rodzicem, aby uwzględnić życzenia wszystkich.

Koordynuj wakacje
Prawdopodobnie oboje będziecie chcieli zabrać dzieci na wakacje w którymś momencie lata. Koordynujcie się wzajemnie tak wcześnie, jak to możliwe i starajcie się współpracować. Jeśli Twój współrodzic planuje wakacje z dziećmi - powiedz im, żeby się świetnie bawili! Zachęcaj swoje dzieci do zabawy z drugim rodzicem. Daj im do zrozumienia, że ​​chcesz, aby miały zdrowe relacje z obojgiem rodziców. Dzieci często będą czuć się winne. Być może niechętnie wybierają się na wycieczkę, jeśli myślą, że rodzic poczuje się źle.

Jeśli zabierasz dzieci na wakacje, szanuj i miej wzgląd na uczucia drugiego rodzica. Upewnij się, że mają wszystkie potrzebne informacje i czują się całkowicie komfortowo z planem. Pomoże to zmniejszyć ilość tarcia i umożliwi wam oboje sporządzenie planu, który będzie w najlepszym interesie waszych dzieci. To niesprawiedliwe, aby rodzic zastanawiał się, gdzie jest jego dziecko. Jeśli którekolwiek z Was planuje wakacje z dziećmi, drugi rodzic ma absolutnie prawo do otrzymania konkretnego planu podróży i możliwości kontaktu z dzieckiem. Pracuj ze swoim współ-rodzicem, aby skonfigurować logistykę, aby tak się stało, aby oboje czuli się komfortowo.

Jeśli oboje chcecie zabrać dzieci na wakacje w tym samym tygodniu, może to być problematyczne. To dobra okazja, aby naprawdę zastanowić się, co jest najlepsze dla twoich dzieci i co wolałyby robić. Spróbuj poszukać kompromisu i przedyskutuj, w jaki sposób możesz dostosować się do życzeń innych.

Będąc na wakacjach, pamiętaj, że będą chwile, kiedy Twoje dzieci będą tęsknić za drugim rodzicem. Szanuj uczucia swoich dzieci i pokaż im, że rozumiesz, że chociaż wakacje są fajne, zmiana rutyny i tęsknota za drugim rodzicem może powodować dodatkowy stres u dzieci.

Obozy letnie i opieka nad dziećmi
Jeśli oboje pracujecie, zdecyduj, kto będzie organizował kolonie i opiekę nad dziećmi. Każdy z was może wziąć odpowiedzialność za organizację obozów i opieki nad dziećmi w czasie waszego rodzicielstwa. Możesz też zaplanować obozy letnie, w których będą uczestniczyć Twoje dzieci, i podzielić się odpowiedzialnością za zapisanie się na obozy i opłacenie ich. Najlepiej z góry ustalić, w jaki sposób dzielisz koszty i jak wybierasz działania.

Bądź elastyczny
Tworząc letnie plany, zawsze myśl o zapewnieniu swoim dzieciom trwałych letnich wspomnień. Jeśli twoje serce jest zdecydowane zrobić coś z dziećmi tego lata, a współrodzic nie zgadza się, weź oddech i spróbuj znaleźć kompromis. Bądź elastyczny i pracuj razem, aby znaleźć przyjemne rozwiązanie. Jeśli będziecie ze sobą współpracować, będziecie mogli znaleźć rozwiązanie, z którego oboje będziecie zadowoleni. W końcu oboje wymyślicie plan, który zadziała dla każdego.

Tworzyć wspomnienia
Niezależnie od planów na lato pamiętaj, że dzieci chcą spędzać z Tobą czas. Staje się to jeszcze ważniejsze w przypadku dzieci przemieszczających się między dwoma domami. Niezależnie od tego, jaki czas spędzasz z dziećmi tego lata, poświęć im całą swoją uwagę i wykorzystaj ją maksymalnie. Jeśli spędzają czas z drugim rodzicem, pozwól mu się tym cieszyć. Pamiętaj, aby zapytać ich o to wszystko. Pokaż, że jesteś zainteresowany tym, co robią, gdy nie jesteście razem. Upewnij się, że wiedzą, że wspierasz ich relacje z drugim rodzicem. Niech wiedzą, że naprawdę liczy się ich szczęście.

Upewnij się, że Twoje dzieci wiedzą, że oboje je kochacie. Zrób sobie przerwę od rutyny i stwórz wspaniałe wspomnienia na całe życie.


- RoomVitro
Check stories
Created by: Roomvitro
4 years ago

Ojcowie mogą zapewnić bezpieczne przywiązanie, wrażliwą zabawę i możliwości na całym świecie, które wspierają społeczne i emocjonalne uczenie się dzieci. Ojcowie są niezbędni dla rozwoju umiejętności społecznych dzieci, ich relacji z rówieśnikami i p...

Read more
Created by: Roomvitro
4 years ago

Zdecydowałeś, że chcesz być współrodzicem, ale jak znaleźć właściwą osobę, z którą można urodzić dziecko? Wiele osób chce znaleźć kogoś jako współrodzica, ale zastanawiam się jakie cechy są dla nich naprawdę ważne. Może nie jest to tak trudne i stre...

Read more
Created by: Roomvitro
4 years ago

Przegląd 11 dobrze zaprojektowanych badań empirycznych dotyczących wspólnego rodzicielstwa w kontekście wysokiego poziomu konfliktu rodzicielskiego zaleca zwrócenie większej uwagi na wspieranie jakości rodzicielstwa ze strony obojga rodziców. 1. Wsp...

Read more
Created by: Roomvitro
4 years ago

Szwedzkie badanie przeprowadzone na 807 10–18-letnich dzieciach rodziców w separacji wykazało, że kiedy rodzice dzielili się opieką fizyczną, dzieci były o 8,5% mniej narażone na wysokie poziomy stresu. Ustalenie to miało miejsce nawet przy kontrolow...

Read more