Roomvitro.com

Website for aspiring parents

3 years ago  

Współrodzicielstwo po rozwodzie - plan, aby pozostać w kontakcie z dziećmiRozwód zmienia życie rodziców i dzieci do góry nogami. Pojawiły się nowe warunki życia i różne harmonogramy, których trzeba przestrzegać, a wszystko to jednocześnie dostosowując się do emocjonalnego przejścia rodziny, która kiedyś była cała podzielona na dwie części. W tym czasie ważne jest, aby skupić swoją uwagę i wysiłki na utrzymaniu silnych relacji z dziećmi - ponieważ stare rutyny ustępują miejsca nowym i pojawia się nowa struktura rodziny.

Łatwo jest popaść w rozpacz, pogrążyć się w złości lub pochłonąć frustracja - ale skieruj te toksyczne myśli na jeden główny cel: bycie niesamowitym rozwiedzionym ojcem. Nie tylko poczujesz się silniejszy i bardziej energiczny, ale będziesz budować więź na całe życie, która przetrwa tymczasowy ból i żal po rozpadzie twojego małżeństwa. Twoja praca jako taty trwa przez całe życie i ma żywotne znaczenie i jest korzystna dla zdrowego rozwoju dobra Twoich dzieci. Może się to wydawać łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia, ale posiadanie planu sprawia, że ​​trzymanie się celu, jakim jest pozostawanie w kontakcie z dziećmi, jest łatwe do opanowania.

Stwórz otwarty, pozytywny związek ze swoją byłą żoną.
Znowu może to być trudne, zwłaszcza na początku, gdy emocje są wysokie, a rany są wciąż świeże. Strategia, która działa najlepiej, to przedefiniowanie relacji z byłego małżonka na nowy związek jako współrodziców. Skupienie się na wspólnym celu, jakim jest służenie najlepiej pojętym interesom dzieci, pozwoli ci przestać zmieniać dawne relacje, które dzieliliście jako mąż i żona. Zostaw konflikty, nierozwiązane lub nie, na marginesie. Skieruj swoją komunikację z matką swoich dzieci na kwestie, które bezpośrednio wpływają na niezwykle ważną pracę, którą dzielisz - wychowywanie dzieci.

Korzyści będą obfite, z łatwością przewyższają wysiłek potrzebny do uwolnienia się od dawnych urazów i ułatwienia partnerstwa rodziców. Dzięki otwartej komunikacji będziesz informowany o tym, co dzieje się w życiu Twojego dziecka, gdy nie ma go z Tobą. To naprawdę ma znaczenie, jeśli chodzi o rzeczy, o których dzieci niechętnie opowiadają, na przykład pomijanie ocen w szkole lub problemy z dogadywaniem się z rodzeństwem w domu.

Im mniej masz konfliktów z matką swoich dzieci przed nimi, tym lepiej będą przystosowane. Będą zestresowani, jeśli podniesienia / upadki zostaną uwikłane w kłótnie lub, co gorsza, upokorzenia i oskarżenia. Wykorzystaj jak najlepiej czas spędzony z dziećmi, koncentrując się na nich, a stworzysz wspaniałe wspomnienia i wzmocnisz więź miłości, zamiast podsycać emocjonalny zamęt. Z badań nad rozwodami i dziećmi wynika, że ​​dzieci mają zwykle wyższą samoocenę oraz silniejsze umiejętności społeczne i radzenia sobie, gdy występuje mniej konfliktów między rodzicami. Tak jak twoje relacje z dziećmi mają podstawowe znaczenie dla zdrowego rozwoju twoich dzieci, one potrzebują swojej matki i też ją kochają. Jeśli rozmawiasz z nią w obecności swoich dzieci lub mówisz im źle o niej, zaszkodzi im to w sposób, którego nigdy nie zamierzałeś i możesz nie zdawać sobie z tego sprawy.

Konsystencja
Kiedy zobowiązujesz się do swoich dzieci, bądź jak listonosz… i dostarczaj. To buduje zaufanie i szacunek, które są podstawą każdej relacji. Zapewnij im przestrzeń w swoim domu, aby czuli się komfortowo i mile widziani. Jeśli twoja sytuacja życiowa nie pozwala im na posiadanie własnego pokoju, możesz dać im miejsce, w którym po przyjściu, umieszczą ubrania, zabawki i gadżety, które jest wyraźnie ich. To buduje poczucie przynależności i bezpieczeństwa, że ​​mają miejsce w Twoim nowym życiu.

Zobowiązuj się do egzekwowania tych samych zasad dotyczących praktyk, takich jak praca domowa i pory snu, jest to szczególnie ważne w przypadku młodszych dzieci, które korzystają z bezpieczeństwa w postaci wyraźnych, trwałych granic. Kiedy rodzice mają jednolity front w oddzielnych domach, dzieci wiedzą, czego się od nich oczekuje i mogą skupić się na spełnianiu tych oczekiwań - zamiast próbować wykorzystać sytuację, aby uciec od zachowania, o którym wiedzą, że jest niedopuszczalne w którymkolwiek z gospodarstw domowych.

Miłość i śmiech
To ironiczne, że przy emocjonalnym zamieszaniu otaczającym negocjacje w sprawie opieki i nie widywaniu swoich dzieci tak często jak wcześniej, łatwo jest zapomnieć, aby w pełni cieszyć się czasem, który z nimi spędzasz. Utknięcie w miejscu, w którym było kiedyś, lub żałujemy, że się nie udało, może okraść nas z bycia chwilą i doświadczania radości z teraźniejszości. Bycie tatą to jedna z najbardziej satysfakcjonujących przyjemności w życiu - czerp najwięcej radości i śmiechu, jakie te czasy mają do zaoferowania. Wykonujcie razem zajęcia. Przygotuj się z otwartymi ramionami na uścisk, uderzenie pięścią lub poklepanie po plecach. Dziel się zabawnymi historiami, oglądaj śmieszne filmy i zatrać się w głupich zabawach (czy to w gry wideo, gry planszowe, bieganie przez zraszacze na podwórku czy wycieczki do parku). Uczyń swój dom miejscem, w którym łatwo jest dzielić się dobrymi uczuciami i przyjemnymi chwilami.

Weź udział w wydarzeniach i specjalnych okazjach
Myśląc wstecz, niektóre z twoich najbardziej znaczących wspomnień to prawdopodobnie mistrzostwa drużynowe, przedstawienia szkolne i ceremonie wręczania nagród. Twoje dzieci będą patrzeć wstecz na te same wydarzenia i przeżywać je na długo w dorosłości. Bądź częścią tych wyjątkowych przeżyć, biorąc udział we wszystkich konkursach ortograficznych, grach sportowych, debatach, klubach matematycznych i turniejach sztuk walki, recitalach i przedstawieniach. I rób dużo zdjęć, aby móc tworzyć albumy, którymi możesz się dzielić z dziećmi przez lata, a może któregoś dnia udostępnić swoim wnukom.

Bądź na bieżąco z tym, co się dzieje w ich życiu
To kolejny powód, aby pójść na odległość i nawiązać dobrą komunikację z matką swoich dzieci, ponieważ może ona być cennym źródłem informacji o tym, co się dzieje, zarówno w szkole, po szkole, jak i z przyjaciółmi. Nalegaj, aby Twoje dzieci pokazały Ci wszystkie karty z raportami, a jeśli to możliwe, zapytaj, czy możesz pomóc zabrać je na zajęcia pozalekcyjne. Porozmawiaj z nimi o ich zainteresowaniach, abyś mógł się nimi podzielić (jeśli masz fanatyka komiksów na rękach, wybieraj się na wycieczki do sklepu z komiksami i oglądaj najnowsze filmy o superbohaterach, jeśli masz wśród siebie początkującego gitarzystę, zobacz wspólny koncert). Wspieraj te rzeczy, które są dla nich ważne, a oni cię wpuszczą. Zbieranie znaczków, wyścigi rowerowe, jazda na łyżwach lub śpiewanie - zachęcaj dzieci do pasji, a zawsze będziesz miał coś do zrobienia. Wiemy, że grupy rówieśnicze wywierają ogromny wpływ na życie dzieci, więc mądrze jest dowiedzieć się, z kim się zadają. Poproś ich, aby zaprosili znajomych na wycieczki do parku rozrywki, nad jezioro lub na tereny targowe. Im więcej wiesz o życiu swoich dzieci, tym bardziej możesz pomóc im pokierować ich ku najlepszej możliwej przyszłości.

Bądź jak James Bond: używaj gadżetów i technologii
Cofnij się dziesięć lat wstecz, a brak zasobów na informacje dla rodziców i wsparcie dla ojców sprawi, że poczujesz się sfrustrowany, ale dziś istnieje kopalnia złota grup wsparcia, blogów, narzędzi i książek na wyciągnięcie ręki.

Wszechobecność technologii w naszym codziennym życiu może utrudniać odciąganie dzieci od komputera lub telefonu… więc wykorzystaj to na swoją korzyść. Zaplanuj czaty Face Time przez smartfon swojej córki lub Skype za pomocą kamery internetowej syna. SMS-y, e-maile i aplikacje do przesyłania wiadomości to wszystkie sposoby, w jakie współczesne, obeznane z cyfrowym podejściem młodzi ludzie uwielbiają się komunikować, więc spotykaj się z nimi na ich preferowanych urządzeniach i platformach, aby pozostać w kontakcie.

Istnieje pewna szansa na rozwiązanie problemu utrzymywania kontaktu z dziećmi w oddzielnych domach. Wielu rodziców jest zaślepionych dystansem, który rozwija się, gdy ich dzieci wyprowadzają się na studia lub samodzielnie. Kiedy dzieci stają się młodymi dorosłymi, wszyscy rodzice muszą zmierzyć się z rzeczywistością starania się o utrzymanie silnej więzi z dziećmi, które już z nimi nie mieszkają. Jako rozwiedziony tata będziesz już profesjonalistą w utrzymywaniu bliskości z dziećmi mimo odległości. Będziesz przodował w tej grze!


Życie jest nieprzewidywalne. Jeśli dwoje rodziców na pierwszym miejscu stawia dzieci, koncepcja współ-rodzicielstwa jest o wiele łatwiejsza i na dłuższą metę dzieci mają wszystkie korzyści!


- RoomVitro
Check stories
Created by: Roomvitro
2 years ago

Wybór idealnego imienia dla dziecka może wydawać się trudną decyzją, zwłaszcza przy tak wielu dostępnych opcjach. Wybierz z naszej kolekcji imion dla chłopców i imion dla dziewczynek, które pozwolą Ci uzyskać konkretne imię, jakie chcesz, więc wybier...

Read more
Created by: Roomvitro
3 years ago

Rozwód to skomplikowany proces. Rzeczywiście, konieczność wietrzenia brudnej bielizny, przydzielania aktywów i oddzielenia się od kogoś, z kim planowałeś być na zawsze, jest często zbyt dużym urazem, aby można było go znieść. Co więcej, problemy te p...

Read more
Created by: Roomvitro
3 years ago

Lato dla rozwiedzionych i żyjących w separacji rodziców może być trudnym okresem do zarządzania ustaleniami dotyczącymi opieki nad dzieckiem. Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, teraz jest świetny czas na omówienie planu współrodzicielstwa...

Read more
Created by: Roomvitro
3 years ago

Dla rodzin rozwód jest zawsze czymś, do czego pary podchodzą z niepokojem, nawet jeśli pragnienie rozstania jest silne. Rodzice w naturalny sposób martwią się o swoje dzieci i lamentują nad rozpadem rodziny. Jednak rozwód jest często nieunikniony i j...

Read more