Roomvitro.com

Website for aspiring parents

1 year ago  

Wskazówki dla współrodziców w szkoleWspólne rodzicielstwo przez całe lato może być wyzwaniem i możesz z niecierpliwością czekać na powrót do normalnego harmonogramu rodzicielstwa. Ale dla dzieci powrót do szkoły może być przytłaczający. Mniej więcej teraz dzieci zaczynają się martwić, którego nauczyciela będą miały; czy ich przyjaciele będą w ich klasie i co czeka ich w następnej klasie. Dzieci mieszkające między domami mogą również odczuwać niepokój z powodu nadchodzących zmian w harmonogramie rodzicielstwa.

Poświęć trochę czasu, aby porozmawiać z dziećmi o tym, jak się czują i pomóż im skupić się na pozytywnych aspektach powrotu do szkoły. Dzięki planowaniu i dyskusji możesz znaleźć odpowiednie strategie dla swoich dzieci.

To jeszcze nie koniec
Teraz jest świetny czas, aby zaplanować wydarzenie z okazji końca lata. Niezależnie od tego, czy organizujesz przyjęcie na podwórku, idziesz na kino samochodowe, czy wybierasz się na ostatni weekendowy wypad na kemping - tematem imprezy powinno być uczczenie wspaniałego lata spędzonego przez twoją rodzinę.

To świetna okazja, aby porozmawiać z dziećmi i zastanowić się nad wszystkimi zabawnymi chwilami tego lata. Lato to wyjątkowy czas i tworzy jedne z naszych ulubionych wspomnień z dzieciństwa. Pod koniec wydarzenia rozmowa o tym, jak zmieni się nowy rok szkolny, to świetny sposób na przygotowanie ich do zmiany codziennej rutyny roku szkolnego.

Zorganizowanie dużej randki w miejscowym parku z przyjaciółmi ze szkoły może być kolejnym sposobem, aby zachęcić dzieci do ponownego spotkania z przyjaciółmi. Przypomnienie o wszystkich fajnych rzeczach, które dzieją się w szkole, może również pomóc dzieciom podekscytować wrzesień.

Informuj i angażuj dzieci
Informowanie dzieci o ich harmonogramie i planowanych zajęciach może pomóc im poczuć, że mają kontrolę nad swoim życiem. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci przemieszczających się między dwoma domami. Usiądź ze swoimi dziećmi i porozmawiaj o tym, jak wygląda harmonogram rodzicielstwa na nadchodzący sezon. Jest to również doskonała okazja do zaplanowania zajęć dodatkowych z dziećmi. Daj im kilka możliwości wyboru, aby poczuli się wzmocnieni. Pamiętaj, aby wcześniej porozmawiać ze swoim współrodzicem, aby oboje byli zgodni co do tego, co jest możliwe i co oboje zaakceptujesz, aby Twoje dziecko nie zostało umieszczone pośrodku.

Przygotuj się na koniec lata
Lato to często okres, kiedy dzieci mieszkające między domami spędzają więcej czasu z każdym z rodziców. Wspaniałą rzeczą w tym jest to, że wzmacnia więzi. Ale może to utrudnić dzieciom dostosowanie się do normalnego harmonogramu i mogą wykazywać pewien opór. Czasami bycie wspaniałym rodzicem oznacza przygotowanie się na najgorsze. Kiedy nasze dzieci odgrywają rolę, często nie dają nam znać, jaki niepokój wyrażają. Często nawet nie wiedzą, co naprawdę ich trapi. W ciągu ostatnich dwóch tygodni przed rozpoczęciem szkoły bądź przygotowany na oznaki depresji, agresji lub wyrzutów sumienia. Zrozum, że jest to znak, że Twoje dziecko może mieć obawy co do znaczących zmian, jakie mają nastąpić w ich harmonogramie, i miej zdolność przewidywania, aby zacząć się do nich przygotowywać z wyprzedzeniem.

Uzgodnij ze współ-rodzicem plan przygotowania dzieci do powrotu do szkoły. Ważne jest, aby zapewnić spójność między oboma domami. Spróbuj cofnąć porę snu o 10-15 minut na dobę i przyzwyczaić dziecko do wstawania rano. W ten sposób, kiedy przychodzi czas do szkoły, nie wstają o 2 godziny wcześniej niż latem. Aby zwalczyć smutek, skoncentruj się na pozytywach dotyczących ich harmonogramu, o których wiesz, że im się spodobają.

Pięć wskazówek dotyczących wspólnego rodzicielstwa na powrót do szkoły,
Wydarzenia związane z powrotem do szkoły mogą stanowić wyzwanie dla współrodziców. Przy tak wielu wydarzeniach w waszym życiu czasami trudno jest skoordynować swoje harmonogramy, tak aby oboje mogliście odgrywać rolę w zajęciach z powrotem do szkoły. Następnie pojawia się pytanie, kto powinien chodzić na spotkania Rodzic-Nauczyciel, komunikować się z nauczycielami i inne sprawy. Komunikacja może być jedną z najtrudniejszych rzeczy podczas rozmowy z nauczycielami, zwłaszcza jeśli masz różne poglądy na temat potrzeb Twojego dziecka. Kluczem do tego jest współpraca i kompromis. Oznacza to regularną komunikację między wami, aby odnieść sukces. Jeśli borykasz się z niektórymi z tych problemów, oto kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci ułatwić przejście:

1. Często rozmawiaj o sprawach szkolnych. Odłóż na bok swoje osobiste różnice i stawiaj dzieci na pierwszym miejscu. Skoncentruj się na tym, co należy przekazać w związku z wydarzeniami i potrzebami dziecka związanymi z powrotem do szkoły. Komunikuj się ze swoim współrodzicem i zgódź się na regularne koordynowanie pomysłów, aby pomóc dziecku. Większość współrodziców zobowiązuje się, gdy zdają sobie sprawę, że leży to w najlepszym interesie ich dzieci.

2. Rozważ wspólne spotkanie z nauczycielem w tym samym czasie. Nauczycielom trudno jest pomóc, gdy istnieją sprzeczne opinie na temat potrzeb Twojego dziecka w szkole. Dlatego dobrze jest najpierw porozmawiać ze sobą o tym, co Twoim zdaniem pomoże dziecku. Zaplanuj swój grafik tak, abyś mógł zarówno uczestniczyć w spotkaniach z rodzicami / nauczycielami, jak i na spotkaniach z nauczycielami, zwłaszcza na początku roku szkolnego.

3. Koordynuj swoje harmonogramy, aby móc uczestniczyć w szkolnych wydarzeniach i zajęciach. Przy odrobinie dodatkowego planowania możesz znaleźć czas, który będzie działał dla was obojga i pomoże wam obojgu być przy swoich dzieciach.

4.Weźcie razem udział w niektórych szkolnych wydarzeniach. Niektórzy rozwiedzeni i żyjący w separacji rodzice wolą tego nie robić. Myślą, że ludzie będą się zastanawiać, czy wracają do siebie, czy też może to wywołać zazdrość o nowe znaczące osoby w twoim życiu. Ale wyjaśnij tylko, że musisz być przy swoim dziecku i to jest najważniejsze. Poproś swojego nowego partnera o dodatkowe wsparcie.

5.Oferuj wsparcie swoim dzieciom, nawet gdy jesteś daleko. Współrodzicielstwo po powrocie do szkoły może powodować stres psychiczny zarówno u rodziców, jak iu dzieci. Ważne jest, aby oboje rodzice byli aktywnie zaangażowani w zajęcia pozaszkolne, aby dziecko czuło, że oboje są w równym stopniu zaangażowani i wspierają je.

Najważniejszym celem jest bycie tam dla swoich dzieci. Oznacza to koordynację i komunikację, jeśli chodzi o współrodziców z powrotem do spraw szkolnych.

Regularnie komunikuj się ze swoim współrodzicem i „zgadzaj się nie zgadzać”. Odłóż na bok swoje różnice i zawsze działaj w najlepszym interesie swoich dzieci. Postaraj się spotykać razem z nauczycielami i zaplanuj wspólne zajęcia szkolne. Kluczem do sukcesu jest bycie tam dla swoich dzieci, razem lub same, i stawianie potrzeb dziecka ponad własnymi.

Podsumowując, poświęć trochę czasu na świętowanie fantastycznego lata, które miałeś, zaangażuj swoje dzieci w planowanie powrotu do szkoły i komunikuj się ze swoim współ-rodzicem. Może rzucić ostatni letni huragan i przygotować się na powrót do szkoły przed czasem.


- RoomVitro
Check stories
Created by: Roomvitro
2 years ago

Czy dzieci naprawdę korzystają ze wspólnego rodzicielstwa po rozwodzie? Eksperci twierdzą, że tak: wykazało to ponad 50 ostatnich badań. W 2017 r. 12 globalnych ekspertów i badaczy zajmujących się rozwodem i rodzicielstwem po separacji dzieliło platf...

Read more
Created by: Roomvitro
1 year ago

Dla rodzin rozwód jest zawsze czymś, do czego pary podchodzą z niepokojem, nawet jeśli pragnienie rozstania jest silne. Rodzice w naturalny sposób martwią się o swoje dzieci i lamentują nad rozpadem rodziny. Jednak rozwód jest często nieunikniony i j...

Read more
Created by: Roomvitro
2 years ago

Zdecydowałeś, że chcesz być współrodzicem, ale jak znaleźć właściwą osobę, z którą można urodzić dziecko? Wiele osób chce znaleźć kogoś jako współrodzica, ale zastanawiam się jakie cechy są dla nich naprawdę ważne. Może nie jest to tak trudne i stre...

Read more
Created by: Roomvitro
1 year ago

Jeśli jesteś rodzicem i podjąłeś trudną decyzję o rozstaniu, najprawdopodobniej nadrzędnym problemem jest to, jak wpłynie to na dzieci? A jak zamierzasz im powiedzieć? Jako rodzice w naturalny sposób chcemy chronić nasze dzieci przed bólem i cierpien...

Read more