Roomvitro.com

Website for aspiring parents

3 years ago  

Wskazówki dotyczące współrodziców na Dzień OjcaDzień Ojca to świetna okazja dla Twoich dzieci, aby okazać tacie wdzięczność i miłość. Jeśli niedawno rozwiodłeś się lub jesteś w separacji, świętowanie czegokolwiek o drugim rodzicu może być gorzką pigułką do przełknięcia. Ale to jeden z tych momentów, kiedy musisz odłożyć na bok swoje uczucia i pomyśleć o swoich dzieciach. Dzieci uwielbiają świętować specjalne okazje. Pomaganie dzieciom w uczestniczeniu w uroczystych wydarzeniach i tradycjach przynosi również wiele korzyści.

Przypomnij swoim dzieciom, że zbliża się Dzień Ojca i porozmawiaj z nimi o sposobach, w jakie chcieliby świętować ten wyjątkowy dzień. Może chcieliby zrobić tatę jego ulubionym ciasteczkiem lub zrobić dla niego coś specjalnego w Dzień Ojca. Spróbuj odkryć, co chcą zrobić i znaleźć sposoby, aby to osiągnąć. Jeśli czujesz urazę, przypomnij sobie, że robisz to dla swoich dzieci, a nie dla swojego byłego.

Poświęć trochę czasu, aby usiąść z dziećmi i pomóc im napisać kartkę lub narysować obrazek dla taty w Dzień Ojca. Będzie to sprzyjać wspaniałym relacjom między twoimi dziećmi a ich tatą. Pokazuje również dziecku, że szanujesz współ-rodzica i troszczysz się o niego. Pomóż dziecku opisać, co ceni w tacie i za co jest wdzięczne. To ćwiczenie sprawia również, że twoje dzieci myślą o tym, jak ważne jest okazywanie wdzięczności i współczucia ważnym osobom w ich życiu.

Wspólne rodzicielstwo działa najlepiej, gdy oboje możecie skupić się na najlepszym interesie swojego dziecka. Ważne jest, aby traktować współ-rodzica z szacunkiem i stawiać dzieci na pierwszym miejscu. Wy, dzieci, macie prawo do kochających się relacji z obojgiem rodziców. Dzień Ojca to dla Ciebie doskonała okazja, aby poprawić relacje współ-rodzicielskie. Wszyscy chcemy być doceniani i doceniani. Doceń wysiłki współrodziców w ten Dzień Ojca. Docenianie buduje dobrą wolę i klimat współpracy.

Dobry współrodzicielstwo często oznacza kompromis. Badania pokazują, że rodzice, którzy są bardziej elastyczni, są w stanie współ-rodzicielstwo skuteczniej niż ci, którzy są bardziej sztywni i odmawiają kompromisów. Jeśli to możliwe, upewnij się, że dzieci mogą spędzić Dzień Ojca z tatą, bez względu na harmonogram rodzicielstwa na ten dzień. To wyjątkowy dzień, który najprawdopodobniej będą chcieli świętować z tatą.

Poszukaj kompromisu, jeśli chodzi o zmiany w harmonogramie opieki na specjalne okazje. Jeśli myśl o wyświadczeniu byłej przysługi jest nie do zniesienia, zrób to dla swoich dzieci. Mają prawo do świętowania specjalnych okazji z obojgiem rodziców. Nie odbieraj im tego tylko po to, by odwrócić się od drugiego rodzica.

Pracujcie razem, aby znaleźć wspólny plan dnia. Jeśli będziecie ze sobą współpracować, będziecie mogli znaleźć rozwiązanie, z którego oboje będziecie zadowoleni. Jeśli więc Dzień Ojca przypada w tym roku w czasie rodzicielstwa mamy, a dzieci chcą świętować z tatą, bądź miły i powiedz tak. Nie pozwól swoim dzieciom przegapić specjalnej okazji lub bawić się z drugim rodzicem na przekór. W tym scenariuszu dzieci są największymi przegranymi. Ponadto, gdy następnym razem złożysz prośbę, Twój współrodzic z większym prawdopodobieństwem powie „tak”.

Aby wspólne rodzicielstwo działało, musi istnieć szacunek. Dlatego tatusiowie, jeśli chcecie spędzić czas z dziećmi w ten Dzień Ojca, pamiętajcie, aby zapytać współ-rodzica, zamiast żądać tego. Podczas komunikowania się ze współrodzicem ważne jest, aby zawsze zachowywać się uprzejmie. Traktując współ-rodzica z szacunkiem i podchodząc do spraw w sposób kooperacyjny, pokazujesz swoim dzieciom, że są na pierwszym miejscu. Pamiętaj, aby powiadomić ich z odpowiednim wyprzedzeniem, jeśli chcesz zmienić ustalony czas dla rodziców na ten dzień. Nie zakładaj, że wszystko będzie dobrze. Kiedy będziesz traktować współrodzica z szacunkiem, będą traktować cię w ten sam sposób.

Kiedy twoje dzieci spędzają wyjątkowy czas z drugim rodzicem, pozwól im się tym cieszyć i koniecznie zapytaj je o to wszystko. Pokaż, że interesuje cię to, co robią, gdy nie jesteście razem. Upewnij się, że wiedzą, że w pełni wspierasz ich relacje z drugim rodzicem i że naprawdę liczy się ich szczęście.

Tę radę można zastosować do wszystkich uroczystości w ciągu roku: Dnia Matki, urodzin, uroczystości rodzinnych i świąt. Ilekroć planujesz, pamiętaj, aby skontaktować się ze sobą, jeśli musisz zmienić harmonogram rodzicielstwa. Jeśli ty i twój były nie macie planu współ-rodzicielstwa lub harmonogramu odwiedzin, który dokładnie określa, który rodzic będzie przyjmował dzieci na każde wakacje, będziecie musieli omówić ze sobą wszelkie potencjalne plany i dojść do porozumienia.

Miejmy nadzieję, że warunki między wami dwojgiem są pozytywne, a w takim przypadku łatwo można wymyślić harmonogram, aby z powodzeniem dzielić się czasem z dziećmi. Jeśli jednak pojawią się jakiekolwiek nieporozumienia lub nieporozumienia, sytuacja może się nieco bardziej skomplikować. Zawsze najlepiej jest pomyśleć o tym, jak organizować uroczystości i specjalne okazje z dziećmi, wymyślić rozsądny harmonogram i przedstawić go drugiemu rodzicowi tak wygodnie, jak to tylko możliwe.

Niezależnie od obchodów pamiętaj, aby współpracować, aby Twoje dzieci były na pierwszym miejscu i skupiały się na tym, co sprawi, że będą szczęśliwe. Docenią to i zapamiętają to na długie lata.


- RoomVitro
Check stories
Created by: Roomvitro
3 years ago

Jeśli jesteś rodzicem i podjąłeś trudną decyzję o rozstaniu, najprawdopodobniej nadrzędnym problemem jest to, jak wpłynie to na dzieci? A jak zamierzasz im powiedzieć? Jako rodzice w naturalny sposób chcemy chronić nasze dzieci przed bólem i cierpien...

Read more
Created by: Roomvitro
3 years ago

Rozwód to skomplikowany proces. Rzeczywiście, konieczność wietrzenia brudnej bielizny, przydzielania aktywów i oddzielenia się od kogoś, z kim planowałeś być na zawsze, jest często zbyt dużym urazem, aby można było go znieść. Co więcej, problemy te p...

Read more
Created by: Roomvitro
2 years ago

Czy masz problem z wybraniem przydomka dla swojej nadchodzącej radości? Wielu rodziców opowiadało mi przyciszonym głosem o swoim żalu po imieniu i wstydzie, jaki im to sprawia. Niektórzy padają ofiarą modnych opcji i wkrótce po wypisaniu ich na met...

Read more
Created by: Roomvitro
4 years ago

Czy dzieci naprawdę korzystają ze wspólnego rodzicielstwa po rozwodzie? Eksperci twierdzą, że tak: wykazało to ponad 50 ostatnich badań. W 2017 r. 12 globalnych ekspertów i badaczy zajmujących się rozwodem i rodzicielstwem po separacji dzieliło platf...

Read more